Duszpasterze Akademiccy
Dodano: 2011-10-01 00:26:57 przez Damian.
Zdjęcia!
Najbliższe wydarzenie!
Czwartek, godzina 20:00
Odnowa w Duchu Świętym


Ks. Paweł Matyjaszewski

 

Urodzony 13.02.1977, święcenia kapłańskie 2002, wikariusz w Puławach do 2005. Od 2005 duszpasterz akademicki UM, od 01.07.2011 kapelan SPSK 4.

Kontakt:

pontis@op.pl

tel: 504045608

 


Ks. dr Waldemar Głusiec


         

Urodziłem się w 1976 r. Dorastałem w Poniatowej, gdzie od najmłodszych lat angażowałem się w życie tamtejszej wspólnoty parafialnej jako ministrant i lektor. Po zdaniu matury wstąpiłem do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W 2001 roku otrzymałem święcenia kapłańskie. Przez cztery lata pracowałem jako wikariusz w dwóch lubelskich parafiach: Matki Bożej Różańcowej oraz Nawrócenia Św. Pawła. W 2005 r. wyjechałem na studia specjalistyczne z zakresu bioetyki do Rzymu. Po obronie pracy doktorskiej i powrocie do Lublina zostałem mianowany wikariuszem w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.  W duszpasterstwie akademickim posługuję od 2010 r.

Zainteresowania: piękno otaczającego nas świata; fotografia; sport (zwł. jazda na rowerze i pływanie).

 


Ks. Wojciech Iwanicki


 

Doktorant Instytutu Teologii Moralnej KUL JP II, Duszpasterz Diecezjalny Służby Zdrowia, dziennikarz Radia eR, od lipca 2011 kapelan Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli (www.cozl.pl), od 15 lat kapłan Archidiecezji Lubelskiej.
Kontakt: wiwanicki@o2.pl

 


Ks. Marek Szołdra

 
Mgr teologii i psychologii, psychoterapeuta związany ze Stowarzyszeniem Pomocy Psychologicznej i Duchowej „INIGO”, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, rodzin, par i małżeństw.

Wykształcenie teologiczne i psychologiczne zdobył w KUL oraz w CM Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Początki jego pracy duszpasterskiej związane są z parafią św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, gdzie pracował jako wikariusz w latach 1996-2001.

Przez kolejne 9 lat pracował jako prefekt 1-go Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie oraz jako duszpasterz UMCS.

Od roku 2010 jest kapelanem Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Prof. Antoniego Gębali w Lublinie oraz duszpasterzem UM w Lubinie.

Służy swoją pomocą jako spowiednik oraz kierownik duchowy.

Data urodzenia: 10.03.1970

Data święceń: 25.05.1996

Kontakt:

paykert@op.pl

Tel: 662031001

 


s. Barbara Cholewianka Urszulanka SJK


 

Lublin to miasto, w którym urodziłam się, wychowałam, studiowałam i pracuję do dzisiaj. Obecnie jestem we wspólnocie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Z racji moich zainteresowań, skończyłam chemię na UMCS, którą to interesuję się do dziś. Po dwóch latach pracy w Instytucie, wstąpiłam do Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK w Lublinie.

Od okresu studiów związana byłam z duszpasterstwem akademickim KUL, prowadzonym przez Ojców Jezuitów. Tam właśnie dojrzewało moje powołanie zakonne. W Kościele Akademickim KUL składałam też śluby wieczyste. Po nowicjacie zostałam skierowana do pracy w Lublinie z młodzieżą studencką w akademikach KUL w Dąbrowicy i na Poczekajce. Przez większość życia zakonnego (oprócz okresu kandydatury i nowicjatu oraz ośmiu lat pracy w Monachium z młodzieżą z całego świata), związana byłam i jestem z lubelskim środowiskiem akademickim. Od 1996 byłam kierowniczką Żeńskiego Domu Studenckiego, a od 2006 roku prowadzę Męski Dom Studencki. Od tego też roku jestem duszpasterzem akademickim na Uniwersytecie Medycznym. Zarówno na Poczekajce jak i w duszpasterstwie Uniwersytetu Medycznego prowadzę m.in. grupę JP 2.

        „Pierwiastek dobra zakorzeniony jest w naturze naszej jak główny atom istnienia, wierzę w to i kocham ludzi a Boga uwielbiam” – to dewiza mojego życia.

Lubię odczytywać i podziwiać piękno Stwórcy napisane alfabetem gór, a szczególnie Bieszczad i Tatr. Góry, poza tym co robię, to moja pasja.

Kontakt:
sbanchol@kul.lublin.pl 
tel. 502562149